Hoteli i Spa centri

Ribarska banja: bazen u spa centru

Kao što sam obećao u prvom tekstu o Ribarskoj, stigao sam i do “velikog” bazena u Ribarskoj banji, koji funkcioniše u okviru spa centra.

Ulaz je nešto skuplji od ulaza u bazene za raju (500 dinara, proleće 2013) ali ni ta cena očigledno nije previsoka za posetioce, tako da od očekivanog “bićemo sami u bazenu” nije bilo ništa – ipak, ono se ne može nazvati gužvom, nego pristojnom posetom. Nećete moći da vežbate plivanje, niti je to cilj, ali nećete se ni gurati za mesto pod sunc… vodom.

Bazen je podeljen na dva dela – spoljni i unutrašnji. Oba su sasvim pristojne veličine. Unutrašnji se s gornje strane može zatvoriti, ali zimi se po svoj prilici može izroniti napolje. Jedini problem je što je unutra veoma toplo i sparno, pa je po sunčanom danu potrebno birati između sunca u temenu ili sparne hladovine. Naravno, postoji i bazen-“koritance” za sitnu decu.

Od džidžabidža koje prate bazen (kojekakvi hidromasažeri), bazen raspolaže sa nekoliko “šmrk-tuševa” (ono što vam sručuje mlaz vode na glavu ili za vrat), uređajem za protivstrujno plivanje (koji svi koriste da otkidaju meso s kostiju, baš kao što je izričito zabranjeno), jakuzi-sedeljkom, ležaljkom za ukrčkavanje (sitni mehurići, izgleda kao da sedite u vodi koja vri) i “vrelom” na  dnu bazena. Pošto je glavna zanimacija u ovakvim bazenima uvaliti se u neki od hidromasažera, prijatno me je iznenadila činjenica da su mnogi od njih stalno slobodni ili da se na red čeka vrlo malo.

Ugostiteljstvo je predstavljeno prijatnim barom i sedeljkama podeljenim u dva dela: jedne, udobnije, uz bar i druge, socijalnije, iznad bazena. Konobari uredno raznose narudžbine tamo-vamo.

Što se tiče osoblja, pokazalo se kao izuzetno ljubazno i spremno da pomogne – sve što neće smetati drugim posetiocima može da se izvede.

Jedina zamerka se ne odnosi na sam bazen, nego na cene ostalih sadržaja u spa centru – po onim cenama, malo ozbiljniju turicu kroz spa centar mogu da priušte samo ljudi koji na mesečnom nivou mlate hiljade u omiljenoj stranoj valuti. Ne znam koja kalkulacija stoji iza toga osim da je običnom svetu, kako god da okreneš, preskupo, dok je ostalima svejedno, pa mu ga onda daj po cenovniku…

Što se tiče samog bazena, može se podičiti nemagreške pečatom preporuke.

paint-sm
Previous post

Robert Szanka - vrhunski moler i keramičar

IMG-20130601-00605
Next post

Prava Pljeskavica - Čika Miletove pljeke od nedavno na dva mesta u gradu

  • Саша

    Како год да се окрене, Рибарска бања је – иако неправедно због потенцијала – само бања за болеснике. Тзв. спа-центар с базеном јесте добар, вода лепо топла у њему, услуга сасвим пристојна (слажем се за цене које нису укључене у пансион), али – све остало … Ми смо били у лето 2013. по великој врућини (до 41 степен) и није се могло кроз шуму због ројева мушица. Увече после девет нема шта да се ради. Чак ни да се шета. Село је мало, има нешто кафаница и домаћи туризам у прапочецима. Један ресторан у самој бањи, део хотелског само у приземљу, храна није лоша, а услуга из доба самоуправљања – нико да помете пикавце с терасе. Хотелска храна и услуга су праве – болничке, испод сваког нивоа. За паре које смо ми платили (пун пансион), и покајали се, другде може да се пристојно једе.
    Иначе, види се труд и напор да се бања уреди око старих пансиона, али, да нема спа-центра, а ми нисмо ишли из здравствених разлога, било би то убиствено досадан боравак.

    • Бање су место за одмор, после девет се иде на спавање. Следећи пут искористите који од десетина километара шумских стаза и путева (које почињу одмах изнад спа центра) по Јастрепцу, или направите “манастирску туру” (између Мораве и долине куда пролази пут та бању их има десетак), па ћете једва чекати да се креветирате.

      • Саша

        Ја још имам мање од 60 година, па на спавање идем око поноћи, рецимо. Надам се такве још нису почели да протерују из бања … Из Врњачке нису, знам поуздано.
        С таквим приступом нема туризма. У суседним државама имају много бољу и разноврснију понуду, чак и одвојене делове за нудисте, али, Боже мој, то није за Србе, они треба да иду на спавање у девет. И треба да се шетају кроз шуму у скафандеру, јер – како друкчије кроз ројеве мува? И, конобари у једином ресторану, нек је само и бања, могу да буду спори, фамилијарни преко сваке мере, храна никаква, а све то за, колико се сећам, око 4.000 динара по особи дневно! Иначе, са супругом увек много пешачим, омиљене планине су нам Копаоник, Стара планина и Тара, лети.

  • Banja je solidna što se tiče osoblja, smeštaj u Banji i cene, moraćete da pitate njih, mi koristimo samo bazen.

    Jeste li probali Bogatićke bazene?